שמאי מקרקעין אשדוד

תקציר

חדרה נמצאת במישור החוף הדרומי, במעטפת החיצונית של גוש דן. היא גובלת ביבנה, אשקלון וגן יבנה. אשדוד היא אחת הערים הגדולות בישראל (שישית מבחינה גודל אוכלוסייה), הרבה בזכות העובדה שנבנתה לאחר תכנון מוקדם, בשונה מרוב הערים בארץ.

שמאי מקרקעין באשדוד צריך לקחת בחשבון את תוכנית המתאר החדשה של העיר, אשר מכוונת לעלייה של כ-40 אלף יחידות דיור. בין השאר, התוכנית כוללת הקמת רובע חדש (י"ד), הגדלת מספר דרכי הגישה לעיר ומחוצה לב, והרחבה של רובעים י"ז, ט"ז ו-י"ג. כל אלה אמורים להביא לעלייה של כמות התושבים, כאשר היעד הוא 350 אלף.

הרובעים של אשדוד:

העיר מחולקת ל-20 רובעים, ובשונה מערים אחרות הרובעים לא מחולקים לשכונות, כך שהתושבים מתייחסים לאזורי המגורים שלהם על פי שמות הרובעים. מרביתם קרויים בספרות עבריות (א', ב', ג' וכו', עד י"ז). הנותרים הם רובע הקריה (הסיטי), שמהווה את מרכז העסקים הראשי של אשדוד והוא גם האזור המאוכלס ביותר בה, רובע המרינה (הכי פחות מאוכלס) והרובע המיוחד, בו נמצא בית החולים העירוני, ובעתיד צפוי לכלול קמפוס אוניברסיטאי.

מלבד זאת, באשדוד שלושה אזורי תעשייה גדולה, אשר ממוקמים כולם בצפון העיר, וכמובן – נמל. כל אלה מרוחקים מרובעי המגורים. מרבית הרובעים בנויים בצורה של ריבוע, ובגבולות ביניהן חולפות שדרות, אשר חוצות את כל העיר לאורכה ולרוחבה. לאורך השנים, התפתחה העיר בעיקר לכיוון דרום, ונוצרו הבדלים משמעותיים בצורות הבנייה בין הרובעים בצפון לאלה שבדרום. בשנים האחרונות יש מגמה ברורה של התחדשות עירונית בשלל הרובעים בעיר.

משרד שמאות מקרקעין מרום גולי מתמחה ומנוסה בנושאים של הערכות שווי מקרקעין, היטל השבחה, חוות דעת שמאי מומחה בבית משפט מיסוי מקרקעין (לרבות מס שבח) ועוד. המשרד מלווה את לקוחותיו בשלל צרכיהם, כולל מול הרשויות המקומיות וגם רשות מקרקעי ישראל.

שתפו את המאמר
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
מאמרים אחרונים
רגע לפני שאתם הולכים
המומחים שלנו כאן כדי לעזור לכם! השאירו פרטים ונחזור אליכם לייעוץ ללא עלות >>
לשאלות בווצאפ