שמאי מקרקעין דרום

תקציר

שמאי מקרקעין בדרום פועל במחוז הגדול ביותר בישראל מבחינת שטח. בתוכו נמצאים שטחי הנגב, מישור החוף הדרומי ועמק הערבה, ורובו מדברי. למרות גודלו, לא הרבה אנשים חיים בדרום באופן יחסי. למעשה, צפיפות האוכלוסייה במחוז היא הנמוכה ביותר מבין כל שמונת המחוזות.

שווה גם לציין כי זהו המחוז היחיד בארץ עם גישה לשלושה ימים שונים – הים התיכון, ים סוף וים המלח. אשדוד היא העיר עם מספר התושבים הגבוה ביותר במחוז, והעיר הגדולה ביותר בו היא באר שבע, שהיא גם בירתו. המחוז כולל שתי נפות: נפת אשקלון ונפת באר שבע.

בשל השטחים הנרחבים והמגוונים, שמאי מקרקעין בדרום חייב להיות בעל היכרות מעמיקה גם עם אזורי מגורים וגם עם שטחים חקלאיים: הערכות שווי לכל סוגי הנכסים (נחלות, משקי עזר, מגרשים, בתי מגורים, קרקעות חקלאיות), הגשת שומות לצורך הפחתות תשלומים שונים לרשות מקרקעי ישראל (דמי היתר, דמי היוון, דמי שימוש, דמי רכישה, דמי חכירה, דמי הסכמה ואחרים), ועוד.

ערים בדרום:

אופקים, אילת, אשדוד, אשקלון, באר שבע, דימונה, נתיבות, ערד, קרית גת, קרית מלאכי, רהט, שדרות.

מועצות מקומיות בדרום: חורה, ירוחם, כסיפה, כרמית, להבים, לקיה, מיתר, מצפה רמון, עומר, ערערה-בנגב, שגב-שלום, תל שבע.

מועצות אזוריות בדרום: אל קסום, אשכול, באר טוביה, בני שמעון, הערבה התיכונה, חבל אילות, חוף אשקלון, יואב, לכיש, מרחבים, נווה מדבר, רמת נגב, שדות נגב, שער הנגב, שפיר, תמר.

מועצות מקומיות תעשייתיות בדרום: נאות חובב.

משרד שמאות מקרקעין מרום גולי מתמחה ומנוסה בנושאים של הערכות שווי מקרקעין, היטל השבחה, חוות דעת שמאי מומחה בבית משפט מיסוי מקרקעין (לרבות מס שבח) ועוד. המשרד מלווה את לקוחותיו בשלל צרכיהם, כולל מול הרשויות המקומיות וגם רשות מקרקעי ישראל.

שתפו את המאמר
מאמרים אחרונים
רגע לפני שאתם הולכים
המומחים שלנו כאן כדי לעזור לכם! השאירו פרטים ונחזור אליכם לייעוץ ללא עלות >>
לשאלות בווצאפ